Mart 8, 2022

2022 NCAA Turnuvası Bubble Watch: Kim Var? Kim Çıktı?

ile america


Ve önümüzdeki günlerde, birkaç takım, ister otomatik bir teklif vererek, isterse NCAA Turnuva balonunun sağ tarafında hareket etmeye yetecek kadar kazanarak, March Madness sahasına girmeye çalışacak.

Bu sezona girerken hem Memphis hem de Michigan büyük umutlara sahipti. Wolverines, geçen sezonu kaçırdıktan sonra potansiyel bir Final Four takımı olarak gösteriliyordu.

Ancak her iki takım da bu beklentileri büyük ölçüde karşılamak için mücadele etti.

Memphis 5-0 başladı ve ilk 10’a girdi, ancak Iowa State’e bir kayıp büyük bir düşüşün başlangıcıydı. Tigers 12 maçın sekizini kaybetti ve 20 Ocak’ta SMU’ya 70-62 evlerinde kaybettikten sonra genel olarak 9-8 ve AAC’de 3-4 oldu.

Bu kaybın ardından, hayal kırıklığına uğramış bir Penny, Memphis irfanında uzun süre yaşayabilecek medyaya karşı bir öfke ortaya çıkardı.

Bu ranttan beri, Tigers 10-1 ve tek kayıpları SMU’daki rövanşta geliyor. Bu süreçte Memphis, konferansın normal sezon şampiyonu Houston’a karşı evinde ve deplasmanda kazandı. Geçtiğimiz Pazar günü, Tigers normal sezonu kapatmak için Cougars 75-61’i bir kenara itti ve muhtemelen programın 2014’ten bu yana ilk NCAA Turnuvası rıhtımını kilitledi.

Kaplanlar, sıcak serilerinde 11 maçta yedi kez rakiplerini 65 puanın altında tuttu. Memphis, Houston karşısında aldıkları iki galibiyette Cougars’ı sezon skor ortalamasının (75.4 sayı ortalaması) oldukça altında tuttu ve toplamda 39 top kaybı yaptı. Bu tür bir savunma başarısı, onları muhtemelen çift haneli bir tohum olarak başa çıkmak için tehlikeli bir takım haline getirecek.

Çarpıcı Rekabet Galibiyetinden Sonra Sahada Tutarsız Wolverines

Bu arada Michigan, Seton Hall, Arizona ve Kuzey Carolina’ya erken kayıplar verdi. Bu kayıplar bir şey, ancak daha sonra evde Big Ten oyununun başlarında Minnesota’ya ve 2021’i kapatmak için UCF’de kaybettiler.

Tüm sezon boyunca tutarlılık için mücadele ettiler, herhangi bir noktada üst üste ikiden fazla galibiyet alamadılar.

Ancak baş antrenör Juwan Howard normal sezonun son beş maçında askıya alınsa bile, Wolverines balondan uzaklaşmak için yeterli galibiyeti bir araya getirdi.

Pazar günü, Columbus’a gittiler ve Ohio State’de büyük adam Hunter Dickinson (mide rahatsızlığı) olmadan kazandılar. Bu galibiyet Big Ten oyununda kazanan bir rekor sağladı ve Indiana ile Perşembe günkü Big Ten Turnuvası maçına sahada olduğu gibi güvenli bir şekilde giriyorlar.

Şu anda işler Memphis ve Michigan için olumlu görünse de, birkaç takım için durum böyle değil. FanDuel Sportsbook, birkaç balon takımının NCAA Turnuvasını yapıp yapmayacağına dair oranlar sunuyor.

Aşağıda, bu takımlardan birine, turnuvaya katılma olasılıklarına ve umutlarına ilişkin görünüme bir göz atacağız.

Dayton Flyers (22-9, 14-4 Atlantik 10, A-10’da 3.)

2022 NCAA Turnuvasını Kazanma Oranları

Braketoloji (8 Mart Salı itibariyle)

  • ESPN: “İlk Dört Çıkış”
  • CBS: “İlk Dört Çıkış” dışında
  • Çamaşır Suyu Raporu: “İlk Dört Çıkış” dışında

Anthony Grant’s Flyers, herhangi bir balon takımının en iyi galibiyetlerinden birine sahip, Şükran Günü’nden sonraki gün Kansas karşısında heyecan verici bir tek puanlık galibiyet.

Dayton ayrıca 1-3’e UMass-Lowell, Lipscomb ve Austin Peay’e mağlubiyetle başladı ve her ikisi de sezonda rekor kaybeden George Mason ve LaSalle’de bir puanlık kayıplar yaşadı.

Ancak Flyers, son 12 maçın 10’unu kazanarak çoğunlukla doğru zamanda sıcaktı. Buna Pazar günü A-10 normal sezon şampiyonu Davidson’a karşı 82-76 galibiyet dahildir.

Bununla birlikte, Kansas’a karşı kendi yollarına giden bu sıçrama ve bu son dalgalanma, A-10 turnuvasında derin bir koşu yapamazlarsa muhtemelen hiçbir şey ifade etmeyecektir. Dayton’ın dokuz kaybından yedisi Q2, Q3 veya Q4 ve NET’leri bugün itibariyle 52’de. Kansas karşısında galibiyet harika, ama bunun dışında pek bir şey yok.

Neyse ki, önlerinde tehlikeli bir durumda olan birkaç takım var. Ve eğer birkaç tanesi hafta sonundan önce kaybederse, Dayton otomatik ihaleyi kazanmasalar bile NCAA Turnuvasına katılabilir.

Listelenen Diğer NCAA Turnuvası Bubble Takımları

Florida Timsahları (2022 NCAA Turnuvasını Kazanma Oranları – Evet: +390, Hayır: -650)

Timsahlar (19-12, 9-9 SEC), normal sezonu kapatmak için rakibi Kentucky’ye evlerinde kaybettikleri Cumartesi günü davalarına yardım etme fırsatını kaçırdılar. Florida, SEC sıralamasında 9-9’da bitiren beş takımdan biriydi, bu beşincilik için iyi ama SEC Turnuvasında en az iki galibiyet gerektirmemek için ihtiyaç duyduklarından kısa.

Timsahlar Perşembe günü Tampa’da, bubble watch’a beklenmedik bir şekilde geç giren 8 numaralı tohum Texas A&M’ye karşı oyunu açıyor. Bu maçı kaybeden takım NCAA Turnuvası çekişmesinden çıkarken, kazanan Cuma günkü çeyreklerde normal sezon şampiyonu Auburn ile karşılaşacak.

Texas A&M ve Auburn’e karşı kazanılan galibiyet Timsahları 68 sahasına sokmak için yeterli olur mu? Bu mümkün, ancak A&M, Auburn ve 4 numaralı arkansas veya 5 numaralı LSU’yu yarı finalde kazanmak onları dışarıda tutmayı zorlaştıracak.

Indiana Hoosiers (2022 NCAA Turnuvasını Kazanma Oranları – Evet: +240, Hayır: -350)

Florida gibi, Indiana (18-12, 9-11), konferans turnuvasında dokuzuncu sırada yer alıyor. Ve Timsahlar gibi, Hoosier’ler de fırsat bulduklarında kendilerine yardım etmediler.

Geçen haftanın kayıpları, NCAA Turnuvası balon takımı Rutgers’a üç puanlık bir ev kaybı ve Purdue’da iki puanlık bir kayıp, son saniyelerde kararlaştırıldı. Ve bu sezon pek çok kez olduğu gibi, Hoosiers son aşamalarda işi bitiremedi.

Mike Woodson’ın baş antrenör olarak ilk sezonunda bazı olumlu anlar yaşandı. Indiana, Ohio State ve Purdue’yu kendi sahasında yendi ve ayrıca konferans dışı oyunda Notre Dame’ı da yendi.

Ancak NET’leri bugün 44. sırada yer alırken, konferans dışı programları genel olarak oldukça zayıftı ve Big Ten turnuvasına son dokuz maçlarında yedi mağlubiyetle giriyorlar. Genel olarak 16-5 ve Big Ten’de 7-4 olduklarında, oldukça iyi bir tohuma bakıyorlardı.

O zamandan beri tek galibiyetleri evlerinde Maryland’e ve deplasmanda Minnesota’ya karşıydı, bu yüzden hem ESPN (ilk takım çıkar) hem de CBS’ye (dördüncü takım çıkar) dışarıdan bakıyor olmaları şaşırtıcı değil.

Indiana Perşembe günü Michigan’ı yenebilirse, Cuma günü 1 numaralı tohum Illinois ile karşılaşacaklar. Bu iki maçı kazanırsanız, 2016’dan beri ilk kez NCAA Turnuvasında yer alacaklar. Birini kazanın ve Illinois’e yakın tutun ve seçim şovunu ayarlamak için bir nedenleri olacak. Ancak Perşembe günü kaybederlerse, NIT çağırıyor.