Mart 26, 2022

2022 NCAA Turnuvası Güney Bölgesi Braketi, Oranlar ve Tahminler

ile america


Güney Bölgesi 1 numaralı tohum Arizona, 2022 NCAA Turnuvasına 2001’den bu yana ilk kez Final Four’a kalma umuduyla girdi. Ancak Wildcats’in bu kuraklığı sona erdirmek için gelecek yıla kadar beklemesi gerekecek.

Güney’in 5 numaralı tohum takımı Houston, Aralık ayında en iyi iki oyuncusunu kaybettikten sonra geçen sezonun Dörtlü Final serisini devam ettirmek için zorlu bir Mart Çılgınlığı serisiyle karşı karşıya kaldı. Ancak Cougars, Perşembe gecesi Sweet 16’da Arizona’yı mağlup ettikten sonra ikinci kez Final Four’da yer almaktan bir galibiyet uzakta.

Cumartesi günkü bölgesel finalde, Elit Eight’te 2 numaralı tohum Villanova ile karşılaşacakları için başka bir Wildcats grubunu eleme şansına sahip olacaklar. Villanova, 11 numaralı tohum Michigan’ın üç sezonda ikinci ulusal şampiyonluğunu kazandıkları 2018’den bu yana ilk kez Elite Eight’e yükselmek için verdiği üzücü teklifi rahatlıkla gördü.

İlginç bir şekilde, Houston şu anda ulusal şampiyonayı kazanmak için favori (BetMGM’de +350, FanDuel Sportsbook’ta +360 ve Caesars Sportsbook’ta +380) ve Kansas ve Duke’un önünde yer alıyor. Kansas, Providence’a karşı Midwest Bölgesi yarı finalini kazanırsa ve Purdue Doğu Bölgesi yarı finalini Saint Peter’a karşı kazanırsa bu değişecek mi?

Geriye sadece bölgesel final varken Güney Bölgesi oranları şu şekilde görünüyor.

2022 NCAA Turnuvasının Güney Bölgesinin Güney Bölgesini Kazanma Oranları

Turnuva öncesi oranlar 17 Mart 2022 Perşembe günü itibariyle FanDuel Sportsbook’ta. Kalın harflerle yazılan takımlar, Cumartesi günkü ikinci tur maçlarının ardından hala turnuvada.

 • #1 Arizona +145
 • #2 Villanova +490
 • #3 Tennessee +500
 • #5 Houston +550
 • 4. İllinois +1000
 • #11 Michigan +2500
 • #7 Ohio Eyaleti +3000
 • #10 Loyola-Chicago +3200
 • #12 UAB +5500
 • #6 Colorado Eyaleti +5500
 • #9 TCU +6500
 • #16 Wright Eyaleti +20000
 • #13 Chattanooga +25000
 • #15 Delaware +25000
 • #14 Uzunağaç +25000

8. tohum Seton Hall, Caesars Sportsbook’ta +3000 ve BetMGM’de +3300 idi.

Güney Bölgesini Kazanmak için Güncel Oranlar (25 Mart Cuma itibariyle)

 • #5 Houston -137
 • #2 Villanova +114
Güney Bölgesi’nin 11 numaralı tohumu olan Hunter Dickinson ve Michigan, 6 numaralı Colorado Eyaleti ve 3 numaralı Tennessee’yi eleyerek Sweet Sixteen’e katıldılar.

2022 NCAA Turnuvası Güney Bölgesi Mekanları ve Mekanları

 • Güney Bölgesi Birinci ve İkinci Tur Yerler ve Mekanlar: Indianapolis, Indiana (Gainbridge Fieldhouse), Pittsburgh, Pensilvanya (PPG Paints Arena), San Diego, California (Viejas Arena)
 • Güney Bölgesi Sweet Sixteen ve Elite Elight Mekan ve Yer: San Antonio, Teksas (AT&T Center)

2022 NCAA Turnuvası Güney Bölgesi Braketi

Güney Bölgesi Birinci Tur

San Diego, California (Viejas Arena – Cuma)

#1 Arizona 87, #16 Wright Eyaleti 70
#9 TCU 69, #8 Seton Salonu 42

Pittsburgh, Pensilvanya (PPG Paints Arena – Cuma)

#5 Houston 82, #12 UAB 68
#4 İllinois 54, #13 Chattanooga 53

Indianapolis, Indiana (Gainbridge Fieldhouse – Perşembe)

#11 Michigan 75, #6 Colorado Eyaleti 63
#3 Tennessee 88, #14 Uzunağaç 56

Pittsburgh, Pensilvanya (PPG Paints Arena – Cuma)

#7 Ohio Eyaleti 54, #10 Loyola-Şikago 41
#2 Villanova 80, #15 Delaware 60

Güney Bölgesi İkinci Tur

San Diego, California (Viejas Arena – 20 Mart Pazar)

#9 TCU vs. #1 Arizona, 21:40 ET, TBS

Pittsburgh, Pensilvanya (PPG Paints Arena – 20 Mart Pazar)

#5 Houston 68, #4 İllinois 53

Indianapolis, Indiana (Gainbridge Fieldhouse – 19 Mart Cumartesi)

#11 Michigan 76, #3 Tennessee 68

Pittsburgh, Pensilvanya (PPG Paints Arena – 20 Mart Pazar)

#2 Villanova 71, #7 Ohio Eyaleti 61

Güney Bölgesi Bölgesel Yarı Finalleri (Tatlı 16)

San Antonio, Teksas (AT&T Center – 24 Mart Perşembe)

#5 Houston – #1 Arizona, 19:29 ET, TBS – #5 Houston 72, #1 Arizona 60

#11 Michigan vs. #2 Villanova, 21:59 ET, TBS – #2 Villanova 63, #11 Michigan 55

Güney Bölge Finali (Elite Sekiz)

San Antonio, Teksas (AT&T Center – 26 Mart Cumartesi)

#5 Houston vs. #2 Villanova, 18:09 ET, TBS

2022 NCAA Turnuvası Güney Bölgesi Tahminleri: Bölgeyi Kim Kazanacak?

Turnuva Öncesi Seçim: Villanova (+490)

Güney Bölgesi, bu sezonun başlarında birkaç takım arasında gerçekleşen konferans dışı eşleşmeler göz önüne alındığında, son derece ilginç bir bölge.

 • Arizona (kayboldu) ve Villanova (kazandı) bu sezon Tennessee’de oynadı
 • Arizona ayrıca Michigan (kazandı) ve Illinois (kazandı) oynadı
 • Seton Hall Michigan oynadı (kazandı)

Bu sonuçlardan herhangi biri bize bir şey söylüyor mu? Karşılaşmalar sezonun ilerleyen saatlerinde, Kasım veya Aralık’ta değilmiş gibi değil.

Konferans dışı sonuçlardan bahsetmişken, Villanova, Aralık ayında Baylor’a 57-36 mağlup olduklarında daha kötü görünemezdi. Daha sonra bu kaybı, Creighton’da Big East açılış maçında 20 puanlık bir kayıp izledi.

Ancak Marquette’e iki kayıp ve UConn’da az bir kayıpla 19-3 gittikleri için bu iki mağlubiyetten bu yana Wildcats için çok az şey ters gitti. Huskies’e olan bu yenilgiden bu yana Villanova, NCAA Turnuvasını doğrudan beş kez kazandı ve bunlara St. John’s, UConn ve Creighton’a karşı kazanılan galibiyetler de dahil olmak üzere Büyük Doğu Turnuvasını kazandı.

Jay Wright’ın kulübü çok sayıda yakın maç oynadı ve daha da önemlisi kazandı, altı veya daha az sayıyla karar verilen oyunlarda 9-3’e gitti.

Villanova da zorlu bir program oynadı. Wildcats, Tennessee ve Baylor’a karşı konferans dışı maçlarına ek olarak, UCLA (OT’de kaybetti) ve Purdue (altı farkla kaybetti) oynadı. Ve bu sezon birkaç hayal kırıklığı yaratan Büyük Doğu takımı olmasına rağmen, konferans altı NCAA Turnuvası teklifi aldı.

Villanova’nın genel program gücü 12. sırada yer alırken, konferans dışı programları 16. sırada yer aldı. İkinci sayı, NCAA Turnuvası alanındaki takımlar arasında Texas Southern (dokuzuncu) ve Alabama’nın (11.) ardından üçüncü.

Sıralamalardan bahsetmişken, Wildcats birkaç önemli kategoride şu şekilde şekilleniyor:

Villanova’nın 2021-22 Sezonu Sıralaması ve Reytingleri

 • Düzeltilmiş Hücum Verimliliği: 8.
 • Düzeltilmiş Savunma Verimliliği: 30.
 • Serbest Atış Yüzdesi: 1.
 • Çalma Yüzdesi: 14.

Villanova ayrıca zengin bir deneyim taşır. Altı ana katkıda bulunanlardan tek alt sınıf öğrencisi ikinci sınıf forveti Eric Dixon. Hem takımın en skorer ismi Collin Gillespie hem de takımın en skorer üçüncü ve en çok ribaund alan oyuncusu Jermaine Samuels, 2018’de Villanova’nın ulusal şampiyonluk kazanan takımının bir parçasıydı.

Ayrıca Jay Wright’ta bir Hall of Fame koçunun olması da zarar vermez.

Arizona, Tennessee, Illinois ve hatta guardlar Marcus Sasser ve Tramon Mark’ın AAC’deki başarısını sürdürmek için sezon sonu sakatlıklarının üstesinden gelen Houston’ın bile bölgeyi neden kazanabilecekleri veya kazanmaları gerektiği konusunda bir tartışmaları var. Wolverines’in rekabet etme ve kazanma yeteneği olduğu için Michigan bile yapar. Ve Colorado Eyaleti Michigan’ı geçerse, Ram’lar da indirimli olamaz.

Ama sonunda, Villanova’nın masaya getirdiği her şeyi gözden kaçırmak imkansız.

Pre-Sweet 16 Seçimi: Michigan (+850)

Tatlı 16’da Villanova’yı yenmek için Michigan’ı nasıl seçtiğime göre, bölgeyi kazanmak için Villanova’ya sadık kalamazdım, değil mi? Kaosu severim ve sıcak eli severim.

Geçen yıl Michigan, UCLA sezonunu planladığından daha erken bitirdiği için bir 11 numaralı tohum tarafından üzülen bir Elite Eight’in alıcı tarafındaydı. Bu sefer Wolverines, Villanova’yı paketleyip Cumartesi günkü bölgesel finalde bir galibiyetle takip edecekleri için pes edecek.

Sonuç: Hata.

2022 NCAA Turnuvası Güney Bölgesi En İyi Değer Bahsi: Tatlı On Altıya Ulaşmak için Michigan (+360) veya Colorado Eyaleti (+520)

Tennessee, NCAA Turnuvasına dışarıdaki herkes kadar sıcak giriyor. SEC Turnuvasını kazanan (ve sonuç olarak sürpriz finalist Texas A&M’nin teklif umutlarını kıran) Vols, son 17 maçında 15-2 ve Büyük Dans’a yedi ardışık galibiyetle giriyor.

Ama zorlama geldiğinde, bu hala bir Rick Barnes takımı. Barnes, kariyeri boyunca dört okulu (Providence, Clemson, Texas ve Tennessee) toplam 25 NCAA Turnuvası’na katılmaya yönlendirdi. Ve bu 25 maçta, takımları ikinci hafta sonunu sadece yedi kez yaptı.

Bu, Tennessee ile üst üste dördüncü turnuva maçı olacak. Önceki üçü şöyle gitti:

 • 2018: 3. tohum: ikinci turda 11. numaralı Loyola-Chicago’ya yenildi
 • 2019: 2. tohum: Sweet Sixteen’de uzatmalarda 3. tohum Purdue’ya yenildi
 • 2021: 5. tohum: ilk turda 12 numaralı Oregon Eyaletine yenildi

Özgeçmişlerine rağmen sadece 3. sırayı aldıktan sonra, Tennessee biraz ekstra motivasyonla gelebilir. Bu indirim olamaz. Ancak daha önce Tennessee ve Rick Barnes tarafından kandırıldık ve bu tarih, Michigan-Colorado Eyaleti eşleşmesinin kazananını ikinci hafta sonuna ulaşmak için düşük riskli, yüksek ödüllü bir seçenek haline getiriyor.

Sonuç: Colorado Eyaleti ilerlemiş olsaydı, Michigan’ın yaptığının aynısını Tennessee’ye yapacaklardı. Yüce NCAA Turnuvası beklentilerini yerine getirmek için Rick Barnes tarafından yönetilen bir takıma inancım yok mu? Peki…

2022 NCAA Turnuvası Güney Bölgesi Erken Üzgün ​​Seçim: Tennessee ikinci turda sekecek

Chattanooga over Illinois, popüler bir March Madness üzücü seçimidir, ancak aslında Fighting Illini’nin bu eşleşmeyi geçmesini seviyorum. Ve Ohio Eyaleti üzerindeki Loyola-Chicago veya Colorado Eyaleti üzerindeki Michigan gibi diğer seçenekler gerçekten üzgün sayılmaz. Jordan “Jelly” Walker alev alırsa UAB kesinlikle Houston’a meydan okuyabilir, ancak Illinois’de olduğu gibi, Cougars’ın zirveye çıkmasını bekliyorum.

Bu nedenle, odak noktası bunun yerine, yukarıda belirtildiği gibi, Michigan-Colorado Eyaleti kazananını Sweet Sixteen’e ulaşması için desteklemenin değerini sevdiğim ikinci turda.

Michigan, sezona Final Four heyecanı ile girdikten sonra oldukça ezici ve tutarsızdı. Ancak Wolverines, oyun kurucu DeVante’ Jones (sarsıntı) olmadan olmaları gerekse bile yetenek konusunda yetersiz değiller.

David Roddy ve Colorado State ilerlerse, onlar da zor olacak. Kolej basketbolunun en iyi savunma takımlarından ikisi ve Mountain West’teki diğer iki takım olan San Diego Eyaleti ve Boise Eyaleti ile uğraşmak zorunda kaldıktan sonra, Rams Tennessee’ye karşı kendilerini koruyabilecekler.

Sonuç: Her zaman haklı değilim (bkz. Güney Dakota Eyalet Eyaleti ve derin bir turnuva çalışması yapmak için Iowa’yı desteklemek), ama tam buradaydım.

Diğer 2022 NCAA Turnuva Bölgeleri