Mart 22, 2022

Cleveland Browns Baker Mayfield’ı Tutmalı mı yoksa Ticaret Yapmalı mı?

ile america


Cleveland Browns için Baker Mayfield Dönemi, organizasyon onu 2018 NFL Draft’ında ilk kez draft ettiğinde planladıkları gibi gitmedi.

Browns, takımın ilk oyun kurucu olarak görev yaptığı süre boyunca yalnızca bir kez playofflara gitti. Genel olarak, 1 numaralı seçim olma heyecanını yaşayamadı. Ancak, Cleveland’ın her zaman etrafındaki en iyi kadroyu tam olarak seçmediğini düşünürsek, bu onun suçu değil.

Şu anki offseason’a hızlı bir şekilde ilerleyin ve Mayfield’ın önümüzdeki haftalarda potansiyel olarak takas edileceğine dair söylentiler dönüyor. Salı günü uzun bir Twitter gönderisi yaptı ve hayranlarına yıllar boyunca verdikleri destek için teşekkür etti ve sonunda kulağa bir veda mektubu gibi geldi.

Ama Browns bu sezon bir Super Bowl için rekabet etmek istiyorsa Mayfield’ı takas etmek iyi bir fikir mi? Ne de olsa oyun kurucu piyasası bu yıl seçeneklerle dolup taşıyor gibi değil.

Yine de, Mayfield’i elde tutmanın veya takas etmenin Browns’ın 2022’deki başarı şansı için en iyi hamle olup olmayacağına bir göz atın.

Mayfield’i Korumak İçin Argüman

Mayfield, organizasyonun ve taraftarların umduğu sonuçları vermemiş olsa da, kötü bir oyun kurucu gibi değil. Aslında, son birkaç sezonda oyununu geliştirdi.

Mayfield, son 30 maçında 6.632 pas, 44 touchdown, 20 müdahale ve 90.9 pas reytinginde paslarının %61.9’unu tamamladı. Referans olarak, ilk 30 maçında (7.552) daha fazla pas sahasına sahipken, bu süre zarfında %61.5 tamamlama derecesine sahipken, 85.9 pas reytinginde berbat bir 35 müdahaleye 49 tank avcısı fırlattı.

Bazı taraftarlar 2021 kampanyasından bunalmış olabilir, ancak sezon boyunca sakatlandığını belirtmek önemlidir. Mayfield, yılın başından itibaren yırtık bir labrumla uğraştı ve yaralanma, fırlatma kolunda olmasa da, yapabileceklerini engelledi.

Mayfield’ın sadece 27 yaşında olacağını, ancak 2022 NFL sezonunun başlayacağı zamanı belirtmek de önemlidir. Yaklaşan kampanyada, özellikle de Nick Chubb ve yeni satın alınan geniş kapsamlı Amari Cooper’ın emrindeyken, geri dönmesi akıl almaz bir şey değil.

Eski Oklahoma ürünü, Cleveland şehriyle olan bağlantısı nedeniyle de korunmaya değer. Birkaç oyun kurucu, şehri ve franchise’ı Mayfield’in şehre geldiğinde yaptığı kadar benimsedi. Brown’larla sürekli dalga geçen insanlara rağmen, Cleveland’da bir ev buldu ve hayran kitlesini çözümün bir parçası olmak isteyecek kadar önemsiyor.

Ayrıca, rekabetçi kalmak istiyorlarsa Browns için bir yedek bulması zor olacak. Jameis Winston, serbest oyuncu kadrosunda mevcut en iyi oyun kurucudur, ancak ACL’den kurtulurken Cleveland’ı zirveye taşıyabileceği konusunda hiçbir şey söylenemez.

Browns ticaret pazarını keşfedebilir ve Jimmy Garoppolo mevcut bir isim. Ancak, Mayfield üzerinde o kadar da bir yükseltme değil. Ayrıca Deshaun Watson var, ancak QB’nin kendisi ticaret yasağı maddesiyle bir anlaşmayı veto edebilirken, Houston Texans’ın istediği fiyat muhtemelen astronomik.

Yukarıdakileri hesaba katarak, Browns’ın Mayfield ile bir yıl daha sürmesinin neden iyi bir fikir olabileceğini anlamak kolay.

Mayfield Ticareti için Argüman

Mayfield’ı Browns’ın 2022 kadrosunda tutmak için birkaç neden olsa da, onu takas etmek için de birkaç iyi neden var.

Yeni başlayanlar için, sonuçlar henüz orada olmadı. Kendi hatası olsun ya da olmasın, Mayfield takımın yüzü ve takımın ona en çok ihtiyaç duyduğu zamanlarda her zaman adım atmadı. Özellikle, Buffalo Bills ile MVP kalibreli bir QB olan Josh Allen’ın nasıl beş seçim önünde seçildiğini düşündüğünüzde.

Ayrıca Mayfield’in büyük olasılıkla er ya da geç büyük bir uzantıya komuta edeceği gerçeği de var. Uzmanlar, 2021 NFL sezonu boyunca kendisinin ve kampının yıllık 30 milyon doların kuzeyinde ödeme yapan bir sözleşme aradıklarını tahmin ediyor, bu da Browns’ın beğenisine çok fazla gelebilir.

Cleveland muhtemelen 20 milyon dolar civarında bir şey arıyor. Bu, son oyunu için uygun olsa bile, Mayfield, işleri tersine çevirebileceğine inanan, oyun kurucu ihtiyacı olan bir takımdan daha fazlasını alabileceğini düşünebilir.

Ayrıca Browns’ın şampiyonluk oranları için taze başlamaları daha iyi olabilir. AFC North ve AFC bir konferans olarak oldukça rakiplerle dolu ve Mayfield diğer en iyi oyun kurucularla rekabet ediyor gibi görünmüyor. Cleveland, organizasyona daha iyi bir şampiyonluk başarısı veren uygun bir QB olduğunu düşünüyorsa, tetik çekilmelidir.

Browns NFL Vadeli İşlem Oranları

Günün sonunda, BetMGM’ye göre Browns, 12. en iyi Super Bowl LVII oranları (+2500) için dört yönlü bir beraberlik içinde. Bu ihtimaller korkunç olmasa da, kendilerini gruptan ayırmak için daha fazla iş yapılması gerektiği açık.

Sağlıklı bir Mayfield, iğneyi bu oranlarda hareket ettirebilir, ancak Browns’ın buna inandığının garantisi yok. Durum böyle olsa bile, sosyal medya mektubu, şansını başka bir yerde zorlamak istediğini gösteriyor gibi görünüyor.

Merkezde kim olursa olsun, bu yıl Browns üzerinde çok fazla baskı olacak. Mayfield’ı ellerinde tutarlarsa, en azından oyun kitabını bilen ve takım arkadaşlarına aşina olan bilinen bir mal.

Dışarıda “daha iyi” bir oyun kurucu olsa bile, organizasyon içinde kimyayı geliştirmelerinin ne kadar süreceğini söylemek mümkün değil. Bunu akılda tutarak, Browns’ın Mayfield’ı sadece bir sezon daha tutması daha akıllıca olabilir.