Ekim 10, 2022

Geocomply, Yeni Geolocation Şirketi Xpoint’e Patent Üzerinden Dava Açtı

ile america


GeoComply yakın zamanda kurulan coğrafi konum belirleme şirketine dava açıyor Xpoint bir oyuncunun yerini nasıl tespit ettiğine ilişkin patent ihlali için.

Dosyalanmış 27 Eylüldava, Xpoint’in ABD çevrimiçi oyun alanına ilk adımlarını takip ediyor ve çoğunlukla Oyun Yıldızı ve çevrimiçi kumarhanesi. spor ticareti ve mojoiki yeni NJ spor kitabı da takıma göre Xpoint kullanıyor.

GeoComply, davaya göre patentinin ek belirtilmemiş zararlarla birlikte korunmasını istiyor.

Şirket yaptığı açıklamada, “Bu eylem GeoComply’nin tescilli teknolojisini korumakla ilgilidir” dedi. “Piyasadaki sağlıklı rekabeti ve yeni fikirleri ve lider çözümlerimizi ve teknolojimizi diğerlerinden ayırt etme yeteneğini memnuniyetle karşılıyoruz. Ayrıca, bizimki gibi şirketlerin geliştirmek için çok zaman, çaba ve para harcadığı değerli fikri mülkiyete saygı duyuyor ve başkalarının da saygı duymasını bekliyoruz. Davamızın esasına güveniyoruz.”

GeoComply neyi iddia ediyor?

Xpoint, GeoComply’nin patentini aldığını söylediği coğrafi konum teknolojisini uygulamak için aynı veri toplama yöntemlerini kullanmakla suçlanıyor. ABD 9.413.805B2 itibariyle 9 Ağustos 2016.

GeoComply, iddia edilen ihlalin nerede gerçekleştiğini özellikle göstermek için davada italik yazılar kullandı:

“Bir coğrafi konumu belirleme yöntemi olup, yöntem aşağıdakileri içerir:

  • bir birinci cihaz tarafından bir birinci sunucuya bir talebin iletilmesi;
  • talebe yanıt olarak birinci cihazla ilişkili coğrafi konum verilerinin toplanması, bellekte saklanan bir modül tarafından toplanan ve bir işlemci tarafından birinci cihazda yürütülen coğrafi konum verileri, bir ağ üzerinden hizmet sağlayan birinci sunucu ile iletişim halinde olan ilk cihaz;
  • birinci cihazda bir veya daha fazla seçilmiş programın mevcut olduğunun belirlenmesi;
  • konum belirleme verilerinin ve programlarının ve mevcut seçilmiş programların bir listesinin ikinci bir sunucuya iletilmesi;
  • ikinci sunucudan bir konum belirleme mesajının alınması, en azından kısmen coğrafi konum verilerinden ve mevcut seçilmiş programların bir listesinden oluşturulan konum belirleme mesajı; ve
  • alınan coğrafi konum mesajını ilk sunucuya sağlamak.”

Suit, Xpoint’in bildiğini iddia ediyor

GeoComply, Xpoint’i coğrafi konum belirleme yazılımının her zaman üstte olmadığını bilmekle suçladı:

“Bilgi ve inanç konusunda, XPoint, XPoint konum belirleme yazılımının bir veya daha fazla iddianın ihlali durumunda kullanılmak üzere yapıldığını veya uyarlandığını biliyor ve ilgili tüm zamanlarda biliyordu…”

Xpoint, iddiaların yersiz olduğunu söyledi. Dava bitene kadar konuyla ilgili daha fazla yorum yapmayacak.

GeoComply jüri duruşması istiyor, hızlandırılmış dava reddedildi

Köklü konum belirleme teknolojisi firması, hızlandırılmış bir keşif ve brifing için bir önerge sundu. Ancak bu mahkeme tarafından reddedildi, bu da Xpoint’in Ekim 20 cevaplamak.

GeoComply, olası tüm sorunlar için bir jüri denemesi talep etti. Şirket, Xpoint’in patentli teknolojisini şimdi ve gelecekte kullanmayı bırakmasını istiyor:

Bu itibarla, XPoint, ‘805 Patentinin daha fazla ihlalinden men edilmelidir. GeoComply, bir son kullanıcının gerçek konumunu güvenilir ve doğru bir şekilde belirlemek için tescilli platformunu geliştirmek ve rafine etmek ve patentini almak için değerli kaynaklar harcadı. XPoint coğrafi konum belirleme teknolojisini ticarileştirmeye devam ederse, GeoComply kendi patentli buluşuyla rekabet etmek zorunda kalacak

Geocomply ayrıca zararlar, mahkeme ücretleri ve patent kullanılarak elde edilen herhangi bir Xpoint kârı da dahil olmak üzere birden fazla finansal tazminat alanı istiyor.


Canlı Bahis Siteleri