Mart 12, 2022

March Madness 2022 Braket Tahminleri: 12 Mart 2022

ile america


Seçim Pazarına sadece bir gün kaldı ve March Madness alanının makyajı hakkında hala cevaplanması gereken birçok soru var.

Halihazırda, Gonzaga ve Arizona, her ikisi de 1 numaralı tohumu kilitledi. En üst sıralarda yer alan Bulldoglar, Salı günü WCC normal sezon ve turnuva şampiyonluklarının bir taramasını tamamladı ve turnuva unvanı için Saint Mary’s’i yendi.

Şatafatlı bir rekor, NET’te en üst sırada ve güçlü bir çalışma grubuyla, geçen yılın ulusal ikincisi, üst üste ikinci yıl için Mart ayında en iyi tohum olma yolunda ilerliyor.

Bu arada Wildcats, Pac-12 Turnuvası şampiyonluk maçında 2 numaralı seribaşı UCLA ile karşılaştıklarında bugün Pac-12 normal sezonunu ve turnuva başlıklarını süpürmeyi hedefliyor olacak.

Bruins’i yenen Arizona (30-3), Murray State (30-2) ve South Dakota State’in (30-4) önünde, galibiyette ülke lideri olarak NCAA Turnuvasına katılacak. Ama genel sıralamada en üst sıradaki Gonzaga’yı geçmek yeterli olacak mı? Bu görülmeye devam ediyor.

March Madness için En İyi Tohumlar Olarak Gonzaga ve Arizona’ya Kim Katılacak?

Gonzaga ve Arizona’nın en üst sırada olacağı kesin olsa da, diğer iki nokta daha az kesin. Auburn ve Baylor, bu iki noktanın iç izine sahipti, ancak bu şimdi tartışmaya açık.

SEC normal sezon şampiyonu Auburn, dün çeyrek finalde Texas A&M’ye yenildi. Baylor ayrıca Big 12 Turnuvası’na birinci sıradan girdi ancak Perşembe günü çeyreklerde Oklahoma’ya düştü.

Bu erken çıkışlar her iki takıma da Mart üzüntüsü vermeye yeterli olacak mı? Kentucky, Kansas, Purdue ve Duke, durumun böyle olmasını umuyor olacak. Bu dört takım şu anda hem ESPN hem de CBS’deki en son braketoloji güncellemelerinin 2. tohumunu işgal ediyor. Ve dördü de bugün giren kendi konferans turnuvalarında hala hayattalar.

SEC’de Kentucky yarı finalde Tennessee ile karşılaşacak, diğer yarıda Arkansas Texas A&M ile karşılaşacak. Big Ten’de Purdue, Michigan State ile yarı final maçında, Iowa ise diğer yarıda Indiana ile karşılaşacak.

Kansas ve Duke bugün şampiyonluk için oynayacak. Jayhawks, Big 12 başlık eğiminde Texas Tech ile yarışacak, Blue Devils ise ACC finalinde Virginia Tech ile eşleşecek.

Duke, Kentucky ve Gonzaga’yı yendi ve ACC normal sezon şampiyonluğunu kazandı. Ancak ACC bu yıl çöktü ve Blue Devils’in konferanstaki özgeçmişi diğer umutlularla karşılaştırıldığında eksik. Bu yüzden, Hoki’leri yok etseler bile, Koç K’nin son March Madness koşusu için 2 numaralı çizgiden daha ileri gitmeyecekler.

Purdue’nun güçlü bir özgeçmişi var, ancak Boilermakers Big Ten’de Illinois ve Wisconsin’in arkasında üçüncü oldu. Ayrıca olası 1 veya 2 numaralı tohumlar arasında en kötü NET’e sahipler.

Öngörülen 1. ve 2. Tohumların NET Sıralaması

 • 1. Gonzaga
 • 2. Arizona
 • 4. Kentucky
 • 5. Baylor
 • 7. Kansas
 • 11. Dük
 • 12. Kumral
 • 13. Purdue

Yani, bu muhtemelen iki 1 numaralı tohum için karışımda dört takım bırakıyor: Auburn, Baylor, Duke ve Kansas. Gonzaga ve Arizona ile birlikte kim en üst sırada yer alacak?

Seçim Pazarına 36 saatten az bir süre kalmış olsa da, işlerin büyük parantez tahminleriyle nasıl sıralandığı konusunda hala bazı önemli farklılıklar var. İlk iki satır dışında, yani.

İşte bu sabah itibariyle işlerin nasıl göründüğüne bir bakış. CBS bu sabah güncellenmiş bir projeksiyon yayınlamadı, ancak ESPN’nin en son güncellemesi bu sabah erken saatlerde yapıldı.

İşte ESPN’de ilk dört sıranın, son dört bay, son dört giriş ve ilk dört çıkışla birlikte nasıl sallandığına bir göz atın.

Mart Çılgınlığı Tohum Projeksiyonları (12 Mart Cumartesi itibari ile)

ESPN

1. Tohumlar: Gonzaga (Batı), Baylor (Doğu), Arizona (Güney), Kansas (Ortabatı)

#2 Tohumlar: Purdue (Batı), Auburn (Doğu), Duke (Güney), Kentucky (Ortabatı)

3. Tohumlar: Tennessee (Batı), Villanova (Doğu), Texas Tech (Güney), Wisconsin (Ortabatı)

4. Tohumlar: UCLA (Batı), Arkansas (Doğu), Illinois (Güney), Providence (Ortabatı)

Son Dört Bay: Iowa Eyaleti, Rutgers, Notre Dame, Indiana

Son Dört: Wyoming, Michigan, SMU, Xavier

İlk Dört Çıkış: Virginia Tech, Oklahoma, Wake Forest, Dayton

Murray State ve Texas Nerede Tohumlanacak?

FanDuel Sportsbook, belirli takımların NCAA Turnuvası alanında nerede yer alacağına dair düşük/yüksek oranlar sunuyor.

Seçim Pazarı neredeyse burada, sunulan çok fazla seçenek yok. Ancak bu sabah itibariyle, Murray State ve Texas bahis yapmak için hala müsait.

Murray State’in March Madness Tohumu Ne Olacak?

 • 7,5 ÜZERİNDE (-135)
 • 7.5 ALTINDA (-105)

Murray State sekizinci veya daha alt sıralarda yer alırsa, üst vuruş olacaktır. Yarışçılar #7 veya daha iyi bir tohum alırsa, alttakiler kazanır.

ESPN’in bu sabahki en son güncellemesinde Murray State, Batı bölgesinde 8. tohum olarak tahmin ediliyor. Ayrıca dünkü CBS güncellemesinde 8. sıradaydılar.

Texas’ın March Madness Tohumu Ne Olacak?

 • 5.5 ÜZERİNDE (+105)
 • 5.5 ALTINDA (-145)

Texas altıncı veya daha düşük olursa, üst taraf kazanır. Ama Uzunboynuzlar beşinci ya da daha iyi bir seriye alınırsa, alttakiler kazanacak.

ESPN’nin en son güncellemesinde Teksas, Batı bölgesinde 5. sırada yer aldı. Ancak CBS’de dünkü güncellemede 6. tohum olarak listelendiler. Longhorns, sezonu Perşembe günü Big 12 turnuva çeyreklerinde gelenlerin sonuncusu olan Baylor, Kansas ve TCU’ya ardı ardına kayıplarla bitirirken, 5. bir tohumu pekiştirme veya hatta 4. sıraya yükselme fırsatını kaçırdılar. .