Haziran 30, 2022

Oyun İçeren PayPal El Koyma Davası, DFS Etkileri Tahkime Gidiyor

ile america


Bir federal mahkeme davası Kaliforniya içeren PayPal kumar ve fantezi spor pazarları üzerinde etkileri olabilir.

Bu ayın başlarında, ABD Bölge Mahkemesi için Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi içinde San Jose PayPal avukatları tarafından potansiyel bir toplu dava davasının bireysel tahkim olarak devam etmesi için verilen bir davayı kabul etti.

PayPal davasının arka planı

dava açıldı Ocak 2022 ile Lena Evans, Roni Shemtov, ve Şbadan AkılbekovPayPal’ın “sebepsiz ve herhangi bir adil veya yasal süreç olmaksızın müşterilerinin finansal hesaplarından para toplamaya yönelik yaygın ticari uygulaması” için sınıf sertifikası ve çareler arayan .

PayPal, aşina olmayanlar için taraflar arasında çevrimiçi ödemelere izin verir, ancak bu ödemeler, şirketin hizmet şartlarını ve Kabul Edilebilir Kullanım Politikasını karşılayan işlemler için olmalıdır.

Beklendiği gibi, dava, PayPal’ın açık onayı ile ilerlemeyen kumar ve fantezi operatörleri için potansiyel olarak önemli etkileri olan bir davaydı.

Şikayet ne hakkındaydı?

Davacılar, PayPal’a kendi adlarına dava açtılar ve PayPal’a para el koyan benzer konumdaki kullanıcılar, işlemlerin şirketin Kabul Edilebilir Kullanım Politikası’nı ihlal ettiği iddialarına dayanarak PayPal’a dava açtı.

Davacılar PayPal’ın politikasının şu şekilde olduğunu iddia etti:

PayPal’ın Davacıların PayPal hesaplarının tüm bakiyesine toptan el koymasının ve söz konusu bakiyeyi PayPal’ın kendi hesabına aktarmasının bir gerekçesi olarak PayPal’ın fiilen maruz kaldığı herhangi bir zararla herhangi bir nedensellik bağlantısı olmayan bir katılım sözleşmesi olan yasa dışı ve uygulanamaz bir tasfiye tazminatı maddesi PayPal’ın kendi kullanımı için hesap, PayPal’a ait olmayan fonların dönüştürülmesinden daha az bir tutara sahip olmayan, adaletsiz ve vicdansızdır.

Şikayet, PayPal uygulamalarının çeşitli sözleşme ilkelerini ihlal ettiğini, ayrıca dönüştürme, mütevelli görevinin ihlali, sebepsiz zenginleşme, Elektronik Fon Transferi Yasası ve Federal Racketeer Etkilenen ve Yolsuzluk Örgütleri Yasası. Sınıf üyelerinin el konulan fonların muhasebesini yapma hakkına sahip olduğunu iddia eder.

İsimli davacılara ne oldu?

Evans bir süredir PayPal kullanıcısıydı. 22 yıl üzerinde kıyafet alıp satmak için bir PayPal hesabı işletmek ebay. Ayrıca PayPal hesabını, ihtiyacı olan kadınlar için para topladığı bildirilen kar amacı gütmeyen kuruluşu “Poker League of Nations” için kullandı.

İçinde Kasım 2020, Evans’ın PayPal hesabı donduruldu. İçinde Mayıs 2021PayPal’ın neredeyse ele geçirdiğini öğrendi. 27.000 $ onun hesabından. PayPal’ın sorularına hiçbir zaman yanıt vermediğini ve fonlarına neden el konulduğunu ona asla söylemediğini iddia ediyor.

Shemtov, PayPal’ı kullanmaya başladı. 2014 Ebay’de kıyafet satmak için. İçinde Mart 2017, PayPal iddiaya göre hesabını dondurdu. İçinde Eylül 2017PayPal iddiaya göre ele geçirildi 10.000$ onun hesabından. İçinde Kasım 2019şirketin ek bir el koyduğu iddia ediliyor 32.000 $ onun hesabından.

İddiaya göre Shemtov, PayPal’ın avukatına bir mektup gönderdi ve ne olduğunu öğrenmek için aramayı denedi. Sonunda PayPal’ın, birden fazla hesaba sahip olarak şirketin Kabul Edilebilir Kullanım Politikasını ihlal ettiğine inandığını öğrendi ve bunu reddetti.

Biraz farklı koşullar

Akylbekov bir hesap açtı Mayıs 2016ve eşi şirketi adına ayrı bir hesap açtı. Ocak 2020. Bay Akylbekov, satış yapmak için karısının PayPal hesabını kullanmaya başladı. hyaluron kalemler, onaylı bir güzellik ürünü Avrupa ancak henüz onaylanmadı Gıda ve İlaç İdaresi.

İçinde Ağustos 2020PayPal iddiaya göre daha fazla ele geçirildi 170.000 $ Bay Akylbekov’un hesabındaki fonlarda. Bay Akylbekov daha sonra PayPal’dan gelen bir mektuptan karısının hesabının Kabul Edilebilir Kullanım Politikası’nı ihlal ettiğini öğrenecekti.

tahkime gidiyor

İçinde Mart 2022, PayPal tahkimi zorlamak için bir dava açtı. Birçok şirket gibi, tüketicilerin bir ürünü veya hizmeti kullanmadan önce kabul ettiği sözleşmelerine bir tahkim maddesi yerleştirir. Davacılar, tahkime zorlama talebine karşı çıkmışlar ve bunun yerine davayı mahkeme sisteminde sürdürmeye çalışmışlardır.

Ancak, Federal Yargıç Beth Labson Freeman’ın fotoğrafı. davanın mahkeme yerine hakeme götürülmesi gerektiğine hükmetti. Labson Freeman’ın emri, PayPal’ın şirketin kullanıcı sözleşmelerinde yer alan çeşitli tahkim hükümleri yinelemelerinden alıntı yapıyor.

Hakim ayrıca, PayPal’ın kullanıcı sözleşmesinin toplu dava açma hakkından feragat ettiğini de iyi bir önlem olarak not eder.

ilk deneme değil

Emir ayrıca, bu davanın aynı gün açıldığını kaydeder. Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi başlıklı bir davada mahkeme tahkime zorlama talebinde bulundu. Cheng ve PayPal.

PayPal’ın argümanları güçlü bir şekilde şuna dayanıyordu: Çeng tahkime zorlama hareketine ilişkin argümanları için dava.

İki soru

Taraflardan biri tahkimi zorlamak istediğinde mahkeme tarafından sorulması gereken iki soru vardır. Federal Tahkim Yasası.

  1. Bir şey üzerindeki uyuşmazlık tahkim hükmünün kapsamına giriyor mu?
  2. Tahkim anlaşması geçerli ve uygulanabilir mi?

Labson Freeman, her soruya olumlu bir cevap olduğunu buldu.

PayPal davası ne anlama geliyor?

Tahkime zorlama hareketi, bu davanın nasıl sonuçlanacağını asla bilemeyeceğimiz anlamına gelir.

Tahkimler genellikle büyük şirketler tarafından birkaç nedenden dolayı tercih edilir, ancak önemli nedenlerden biri de özel olmalarıdır. Kararların yayınlandığı mahkeme işlemlerinin aksine, çoğu tahkim kararı kapalı kapılar ardında kalır.

PayPal’ın iyiliği için, artık neye ayrılmış bir sayfanın tamamı var. kumar faaliyetlerine izin verilir açıkça son derece sınırlı olan hizmetlerinden yararlanmak için. Kamuya açık bir karar olmadan, kullanıcılar bu vakaların nasıl çözüldüğü konusunda büyük olasılıkla karanlıkta kalacaktır, ancak önemli bir çıkarım, kullandığınız hizmetlerin hüküm ve koşullarını okumaktır.


Canlı Bahis Siteleri